Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 22:17 Bu haber 1577 kez okundu
 
Desıgn Week Turkey Tanıtım Toplantısı Tasarım Dünyasını Bir Araya Getirdi
12 Kasım Salı akşamı Çırağan Kempinski’de TİM Başkanı İsmail Gülle’nin ev sahipliğinde düzenlenen Design Week Turkey tanıtım toplantısına Türk tasarımcılar, iş dünyası ve hafta boyunca konuşmalarıyla tasarım dünyasının yeniliklerini aktaracak yurt dışından ünlü tasarımcılar katıldı.
İŞ DÜNYASI Haberi
Desıgn Week Turkey Tanıtım Toplantısı Tasarım Dünyasını Bir Araya Getirdi

85 bin ihracatçının temsilcisi konumunda bulunan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’in Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla tasarım kültürünü geliştirmek, tasarımın gücü konusunda farkındalık sağlamak, Türk tasarımcıları dünyaya tanıtmak ve tasarımın endüstriye kattığı değeri artırmak amacıyla bu yıl 4. kez düzenlediği Design Week Turkey, 14-17 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 12 Kasım Salı akşamı Çırağan Kempinski’de TİM Başkanı İsmail Gülle’nin ev sahipliğinde gerçekleşen tanıtım toplantısına Sertaç Ersayın, Arzu Kaprol, Kevin C.Tseng, Melike Altınışık, Tarhan Telli, WDO üyesi ve Design Turkey Jürisi Thomas Walter Garvey ve Design Turkey Jürisi Michael Brown Thomson gibi isimler katıldı.

 

Design Week Turkey tanıtım toplantısında konuşan TİM Başkanı İsmail Gülle, “Design Week Turkey’i, ülkemizde tasarım kültürünün yaygınlaşması adına son derece önemli görüyoruz. TİM olarak ülkemizin markalaşma yolunda önemli bir adım atmak için çalışmaları yürütüyor ve Türkiye’de yapılan tüm moda ve tasarım etkinliklerini bir çatı altında toplamayı hedefliyoruz. Genç Türk tasarımcılarımızı dünyaya tanıtmak ve ihracat ile tanıştırmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Ülkemizin markalaşma yolculuğuna da önemli katkı sağlayacak yeni bir projeyi hayata geçireceğiz. Bu kapsamda moda ve tasarıma yönelik tüm etkinliklerimizi bir araya getireceğimiz uluslararası organizasyon gerçekleştireceğiz. Yıl boyunca tasarım ve modanın konuşulacağı bu proje ile İstanbul’u uluslararası düzeyde, Avrasya’nın bölgesel tasarım merkezi yapacağız ve İstanbul’u endüstriyel, görsel, moda tasarım ajanslarının ofis açacakları küresel tasarım merkezine dönüştüreceğiz”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Desıgn, Week, Turkey, Tanıtım, Toplantısı, Tasarım, Dünyasını, Bir, Araya, Getirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı