Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 20:36 Bu haber 5272 kez okundu
 
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi, Erkek Voleybol Turnuvası’nda Maltepe Şampiyonu Oldu
İstanbul Valiliği ve İl Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liselerarası Erkek Voleybol Turnuvası’nda Maltepe Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi ilçe şampiyonu oldu.
SPOR Haberi
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi, Erkek Voleybol Turnuvası’nda Maltepe Şampiyonu Oldu

EGAL Voleybol TakımıMaltepe ilçesinde gerçekleşen Erkek Voleybol Turnuvası’nda mücadele eden 8 takımı da 3-0 yenerek şampiyon olan Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi’nin Beden Öğretmeni Güven Doğan yaptığı açıklamada çocukların kulüp lisansının olmamasına dikkat çekti. Güven, ‘Oynadığımız takımlarda kulüplü oyuncuların bulunmasına rağmen bizde böyle bir imkân olmadı. Ertuğrul Gazi’li çocuklarımız, uzun yıllardan beri sadece okulda antreman yapıyorlar. Fakat kendilerinden daha iyi ve kulüp oyuncuları olan takımları yendiler. Finalde de zaten rakibimiz özel bir okuldu. Onlarında transferli öğrencileri vardı. 3-0 yendiler ve şu anda Maltepe ilçesini İstanbul’da temsil edecekler” dedi.

 

EGAL Voleybol Takımı ve Okul Aile Birliği YöneticileriErtuğrul Gazi Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Ali Sevindik de imkânların son derece kısıtlı olduğuna değinerek, “Başarıda çocuklarımızın büyük emeği söz konusu. En son oynadıkları DRC Okulu’nun 3 lisanslı öğrencisi olmasına rağmen set vermeden birinci olmuşlar. Akademik başarıdan ziyade sportif yetenekleri ile bu öğrenciler ön planda” dedi.

 

EGAL voleybol takımının kaptanı Berkant Kanat ise, “3 senedir bu asfalt üzerinde oynuyoruz. Hiçbir kulübe gitmedik. Bu sporu çok sevdik. Sadece okulda değil, dışarıda da oynamaya devam ettik. Azmettik ve başardık.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi, İstanbul Valiliği, İl Gençlik Spor Müdürlü
Yorumlar
Haber Yazılımı