Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 10:46 Bu haber 991 kez okundu
 
İstanbul Go Okulu Ataşehir, Eğitimlerini İlerletiyor
Dikkat, pes etmeme, sabır, rakibe saygı Go'nun en önemli kazanımlarındandır.
YAŞAM Haberi
İstanbul Go Okulu Ataşehir, Eğitimlerini İlerletiyor

Uzak Doğu'nun kadim strateji oyunu Go ile ilgili ve çocuk genç eğitimleri düzenleyen İstanbul Go Okulu ve Go Okulu Ataşehir, eğitimlerini ilerleterek sporcu olma seviyesine gelen öğrencilerine çok önemli turnuvalarla tecrübe kazandırıyor.

 

Go, efsaneye göre bundan 4000 yıl önce Çin’de ortaya çıkmış klasik bir strateji oyunudur. Şans ögesi içermez ve açık bilgilidir. Uzak Doğu kültürünü yansıtan, ritüelleri olan felsefi bir oyundur. Go'nun kuralları çok basittir. 5 dakikada öğrenebilirsiniz ancak ustalaşmanız için bir ömür boyu uğraşmalısınız.

 

Go oynamak kişinin analitik düşünme ve problem çözme becerilerini arttırır.  Konsantrasyon ve sabır gerektirir.

 

Dikkat, pes etmeme, sabır, rakibe saygı Go'nun en önemli kazanımlarındandır.

 

Go'nun 3 krallığı olarak bilinen ülkeler ise Çin, Japonya ve Güney Kore.

 

Güney Kore'de 4 yıllık Go fakülteleri ve 24 saat canlı yayın yapan televizyonları var. Go sporcuları, büyük şirketlerin sponsorluğunda düzenlenen turnuvalarda milyon dolarlara varan gelirler elde edebiliyorlar.

 

Ülkemizde Go eğitimlerini okullarımızda yaygınlaştırmak ve FMV Işık Okulları gibi birçok değerli kurumda Go kulüplerini yöneten İstanbul Go Okulu ve Go Okulu Ataşehir birlikteliği çok önemli çalışmalara imza atıyor ve öğrencilerin zihinsel kazanımları konusunda insiyatif alıyor.

 

3. Japonya İstanbul Başkonsolosluğu Çocuk Turnuvamızı renkli karelerle ve güzel anılarla geride bıraktık. Go maçlarımızın yanı sıra Koto dinledik ve hatta deneyimledik, Aythink ile birlikte dev zihin haritamızı boyadık, bahçede çeşitli oyunlar oynadık ve konsolosluğun ikramı yeşil çaylarımızı içtik :)

 

Japonya Başkonsolosluğuna bize verdiği destek için minnettarız.

 

Yaz ve kış dönemlerinde Go atölyemiz kesintisiz devam ediyor. Ataşehir için kış dönemi, Kızıltoprak ve Mecidiyeköy merkezlerimizde yaz dönemi devam eden eğitimlerimize katılmak ve ailemizin bir parçası olmak için bize ulaşabilirsiniz.

www.gookuluatasehir.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul Go Okulu, Ataşehir, güncel gündem, güncel yaşam haber, Ne Güncel,
Yorumlar
Haber Yazılımı