Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 01:21 Bu haber 629 kez okundu
 
Kurumsal Kamu Kategorisinde Şeffaflık Ödülü, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin
GÜNDEM Haberi
Kurumsal Kamu Kategorisinde Şeffaflık Ödülü, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin

Uluslararası Şeffaflık Derneği tarafından; yolsuzluğa karşı mücadeleye dair çalışmaların desteklenmesi, şeffaflık, dürüstlük ve hesap verebilirlik gibi iyi yönetişim ilkelerinin yaygınlaştırılması için, bireysel ya da kurumsal eylem ve girişimleri desteklemek amacıyla verilen Şeffaflık Ödülü’nün kurumsal kamu kategorisinde sahibi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği oldu.

 

Şeffaflık Derneği tarafından yapılan açıklamada, “Kurumsal kamu kategorisinde Şeffaflık Ödülü’nü otuz yılı aşkın bir süredir eğitim ve kadınların siyasal, toplumsal ve ekonomik hakları için etkili ve ilham verici bir mücadele sergileyen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği kazanmıştır.

 

Türkiye’nin en köklü ve saygın dernekleri arasında bulunan ÇYDD, değerli çalışmalarını yürütürken şeffaflık, hesap verebilirlik ve denetim alanında geliştirdiği uygulamalar, bağışların kullanımına dair ayrıntılı raporlar ve yürütülen projelerin mali yapısına ilişkin veri ve bilgi paylaşımı ile öne çıkmaktadır. Sosyal yardım olgusunun siyasal hedefler doğrultusunda usulsüz kullanımının sistematik ve yaygın bir hal aldığı ülkemizde, bu alanda faaliyet göstererek toplumsal eşitsizliklere karşı yurttaş farkındalığının artmasını sağlayan, dezavantajlı kesimleri güçlendiren ÇYDD’nin şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerine gösterdiği özen tüm vakıf ve derneklere örnek olmalıdır.” şeklinde yer alan ifadeler ÇYDD olarak azimle ilerlediğimiz yolda cesaretimizi arttırdı.

 

Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılan ödül töreninde Uluslararası Şeffaflık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı E. Oya Özarslan tarafından ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel’e ödülü takdim edildi.

 

Ayşe Yüksel yaptığı teşekkür konuşmasında; “ÇYDD 30 yıl boyunca pek çok ödül aldı. Her biri bizim için gurur kaynağı ama bugün Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin bize verdiği en şeffaf kurum ödülü bizim için çok anlamlı oldu. Bu ödülün yolunu bize Prof. Dr. Türkan Saylan açtı. Ondan çok şey öğrendik. Bir tanesi de açık olmak, şeffaf olmaktı. Biz de şimdi yönetim kurulu ve çalışanlarımızla beraber aynı yolda yürümeye devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, şeffaflık ödülü, ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, ne güncel haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı