Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 09:47 Bu haber 1435 kez okundu
 
Meral Akşener: Sivil Darbeye Karşı, Sessiz Kalmayacağız
YSK’nın tartışmalı İstanbul kararının ardından Başkanlık Divanı’nı toplayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, söz konusu karara ilişkin açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Meral Akşener: Sivil Darbeye Karşı, Sessiz Kalmayacağız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, YSK'nın İstanbul'da seçimleri yenileme kararı tepkileri de beraberinde getirdi. Kararın ardından CHP ve İYİ Parti'de olağanüstü toplantılar gerçekleştirildi. Başkanlık Divanı'nı toplayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kararın değerlendirilmesinin ardından bir basın toplantısı düzenleyerek karara ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

"DARBE KARŞISINDA SESSİZ KALMAYACAĞIZ"

 

Akşener'in güncel açıklamaları şöyle; “Bu tarihi unutmayın. Bu tarih aziz milletimizin iradesinin çiğnendiği tarihtir, bu tarih Türkiye'nin demokrasisinin kirlendiği tarihtir. Ülkemizin dünyaya rezil edildiği tarihtir. Demokrat partinin bundan tam 72 yıl önce ilan ettiği hürriyet misakıyla önü açılan millet idaresi bugün o kahramanların adını dilinden düşürmeyen muktedirler tarafından bir kez daha tıkanmıştır.” “Üniformalı darbe girişimlerini geride bırakan bu sivil darbenin mağduru hangi partiye oy vermiş olursa olsun aziz milletimizin iradesidir. Demokrasimizde yapılan bu darbe karşısında sessiz kalmayacağız. İYİ Parti olarak parti içinde ve ittifak ortağımız ile yapacağım istişarelerin ardından millet iradesine darbeye teşebbüs edenlere arşı yapacaklarımızı aziz milletimizle paylaşacağız.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ Parti, Meral Akşener, seçim yenileme, Ekrem İmamoğlu, Ne Güncel, güncel gündem,
Yorumlar
Haber Yazılımı