Haber Detayı
28 Nisan 2019 - Pazar 14:41 Bu haber 311 kez okundu
 
Pekcan: Ticari Diplomasimizi Yeniden Yapılandırıyoruz
Bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilecek Ticaret Müşavirleri Konferansı, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında 30 Nisan-3 Mayıs'ta Ankara'da yapılacak.
EKONOMİ Haberi
Pekcan: Ticari Diplomasimizi Yeniden Yapılandırıyoruz

Küresel ticaret savaşlarının görüldüğü, korumacılık önlemlerinin arttığı, güncel teknolojiler ve e-ticaretin hız kazandığı son dönemde dış ticaretin ve ticaret diplomasisinin önem kazandığına dikkati çeken Ruhsar Pekcan, bu yarışta, dünyanın her coğrafyasında görev yapan Bakanlığın müşavir ve ataşelerinin önemli rol üstlendiğini bildirdi.

Pekcan, yurt dışında ihracatçıların bilgiye ve müşteriye ulaşmasında, yatırımcı çekmede, Türk ürünlerinin tanıtımında müşavirlere önemli görevler düştüğünü dile getirdi.

Ticaret diplomasisini yeniden yapılandırdıklarını, yeni bir bakış açısıyla ticaret müşavirlerini daha etkin, verimli ve görünür hale getireceklerini vurgulayan Pekcan, bu kapsamda ocak ayında Bakanlık bünyesinde "Dış Temsilcilikler ve Uluslararası Etkinlikler Genel Müdürlüğü"nü kurduklarını hatırlattı.

İŞ DÜNYASININ TALEPLERİ DİNLENECEK

Pekcan, dış temsilciliklerin yapısını iyileştirmeyi, güçlendirmeyi, sistemin de daha iyi çalışmasını amaçladıklarını belirterek, "Hedef pazarlarımıza yönelik stratejilerimizi, ticarette yeni yol haritamızı dünya genelinde 131 merkezden gelen 166 müşavirimiz ve ataşemiz ile 4. Ticaret Müşavirleri Konferansı'nda masaya yatıracağız" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ruhsar Pekcan, Ticaret Bakanlığı, konferans, Ne Güncel, güncel haber, güncel gündem,
Yorumlar
Haber Yazılımı