Haber Detayı
11 Ekim 2020 - Pazar 00:43 Bu haber 442 kez okundu
 
Rezzan Demir, Hayatın Ritmini “Rythm 2” İle Sergiledi
SANAT Haberi
Rezzan Demir, Hayatın Ritmini “Rythm 2” İle Sergiledi

Bahariye Sanat Galerisi tarafından yayınlanan Sanat Tasarım Gazetesi’nin düzenlediği 14. yıl sergisi 8 Ekim 2020 Perşembe günü pandemi koşulları altında, özel bir programla açıldı.

 

1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümünden mezun olan Rezzan Demir sergiye; “Rythm 2”(Ritim 2) adlı eserle katılarak hayatın ritmini, iniş ve çıkışlarını renklerin dilini kullanarak anlatmaya çalışmıştır.

 

Uzun yıllar ailesine ait olan tekstil firmasında çalışan ve 2007 yılında iş hayatına son veren Demir; eskiden beri gönül verdiği resim sanatı ile ilgilenmeye başlamıştır.

 

2011-2016 yılları arasında Mine Değer Resim Atölyesinde çalışmalarını sürdüren, 2018-2020 yılları arasında da İclal Erentürk Güçsav ile resim çalışmalarına devam eden Rezzan Demir’in soyut çalışmalarında en çok dikkat çeken unsur fırça dışında değişik materyaller kullanarak elde ettiği dokulardır.

 

Üretmeye sürekli devam eden, resim yapmayı yaşam amacı olarak düşünen sanatçı; çalışmalarına evindeki atölyesinde devam etmektedir.

 

Sergiyi 20 Ekim tarihine kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde gezebilirsiniz.

Kaynak: Editör: Nükhet KÜÇÜK
Etiketler: Rezzan Demir, Bahariye Sanat Galerisi, Rythm 2
Yorumlar
Haber Yazılımı