Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 01:27 Bu haber 1375 kez okundu
 
Yaşar Büyükanıt, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt, Selimiye Camisi'nde düzenlenen cenazeyle son yolculuğuna uğurlandı.
GÜNDEM Haberi
Yaşar Büyükanıt, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Cenaze töreninde kızı Bengü Büyükanıt babasına vedası ise görenleri kahretti. Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, geçtiğimiz Perşembe günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Eşi Filiz Büyükanıt'ın hayatını kaybetmesinden 4 gün sonra hayata gözlerini yuman Büyükanıt için Selimiye Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

 

Bir Hafta İçinde Kaybetti

 

Bir hafta içerisinde hem annesini hem babasını kaybeden Bengü Büyükanıt, tabutun başında bekleyip uzun süre gözyaşı döktü.

 

Sırlarını Mezara Götürdü

 

Yaşar Büyükanıt, 5 Mayıs 2007 tarihinde İstanbul Dolmabahçe'de o dönem başbakanlık koltuğunda oturan Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmenin detayları için 'Benimle mezara gidecek' ifadelerini kullanmıştı. Büyükanıt, 5 Mayıs'ta gerçekleşen görüşmenin detaylarını kamuoyu ile paylaşmadan hayata veda etti.

 

Kızı, Sırlarını Bilen Tek İsim

 

Büyükanıt, Türkiye siyasi tarihine geçen 2007'deki '27 Nisan e-muhtırası' ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı ve hala 'sır' olarak nitelendirilen Dolmabahçe görüşmesinin de aralarında bulunduğu birçok olayla anıldı. Büyükanıt'ın ardından 'sırlarını da beraberinde götürdü' yorumları yapıldı. Ancak gazeteci yazar Can Ataklı, Büyükanıt'ın kızı Bengü Büyükanıt'a görüşmenin sırlarını yazılı olarak bıraktığını iddia etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Genelkurmay Eski Başkanı, Yaşar Büyükanıt Selimiye Cami,
Yorumlar
Haber Yazılımı