Haber Detayı
30 Temmuz 2021 - Cuma 19:28 Bu haber 1254 kez okundu
 
Aşı Olmayanlara Kısıtlama Masada
GÜNDEM Haberi
Aşı Olmayanlara Kısıtlama Masada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çamlıca Camisinde kıldığı cuma namazı sonrası gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Vaka sayılarında devam eden artışların ardından gündeme yeniden gelen kısıtlamalarla ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, aşı olmayanlara yönelik kısıtlamaların uygulanıp uygulanmayacağı konusunda da açıklama yaptı.

 

"KABİNE'DE ELE ALACAĞIZ"

 

Ülkemizi esir alan yangın felaketinden koronavirüs kısıtlamalarına ve aşılama uygulamasına kadar birçok noktaya değinen Erdoğan, "Aşı olmayan vatandaşlar için herhangi bir kısıtlama olacak mı?" sorusuna da yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan soru sonrasında, "Biz değişik zamanlarda değişik tedbirler açıkladık. Değişik zamanlarda değişik sesler çıktı. Biz hapis hayatı mı yaşayacağız, böyle mi olacak gibi... İlk kabinede yine bu konuları ele alacağız. 72 milyon doz aşı yapmış vaziyetteyiz. Durumu tekrar ele alacağız.

 

"BAYRAMDA DURUM ALEYHE DÖNDÜ"

 

Biz normal hayata nasıl döneriz bunun gayreti içindeyiz. Bütün tedbirleri alıyoruz. Normalleşmeyi hızlandırmanın gayreti içinde olacağız. Bayramda durum aleyhe döndü. Bunu tekrar lehe döndürmemiz lazım." ifadeleri kullandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İlk doz aşısını henüz yaptırmayanların sayısının 21.585.060 olduğunu açıklamıştı.

NEGÜNCEL HABER / neguncel.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan, aşı, kabine toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı