Haber Detayı
29 Haziran 2021 - Salı 12:14 Bu haber 1253 kez okundu
 
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, 39 İlçe Başkanıyla Buluştu
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, 39 ilçe başkanıyla bir araya geldi.
SİYASET Haberi
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, 39 İlçe Başkanıyla Buluştu

18-19 ve 25-26 Haziran’da gerçekleştirilen “İstanbul Çıkarması”nın ardından Yıldız Parkı’nda bir araya gelen İYİ Parti İstanbul teşkilatı, gerçekleştirilen ziyaretlere dair durum değerlendirmesinde bulundu.

 

Toplantıda konuşan Kavuncu, “İki haftalık ziyaretler uzun zamandır planlanıyordu fakat pandemi sebebiyle uzun süre ertelendi. Bu ziyaretler bundan sonra diğer şehirlerde de gerçekleştirilecek. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler son derece verimliydi. Başlangıçta yalnızca Genel İdare Kurulu ve Milletvekilleri varken biz bunu İstanbul’da daha da genişlettik ve iyi bir sinerji yarattık. Bu isimlerin dağılımını tamamen o ilçenin sosyal, ekonomik ve kültürel yapısına göre gerçekleştirdik. Genel merkez yöneticilerimiz bu ziyaretlerden son derece memnun kaldı. Bundan dolayı teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

 

“İBB’DEN RİCA EDEREK SU TANKERİNİN GÖNDERİLMESİNİ SAĞLADIK”

İstanbul’da farklı sorunların öne çıktığını belirten Kavuncu, “39 ilçede de öne çıkan ortak sorunlar var. İmar ve kentsel dönüşüm bunların başında geliyor. İstanbul teşkilatı olarak bu noktaya özellikle çalışmaya devam edeceğiz. Bu bölgelerden Tozkoparan’da elektrik ve su kesilmiş, İBB’den rica ettik ve oraya su tankerinin gönderilmesini sağladık. Tahtakale’deki sorunları gündeme getirdik ve anında TBMM’de gündeme geldi bu konu. Yine Beykoz’da da ciddi bir çalışmamız olacak bu konuyla ilgili. Yani bu ziyaretlerin devamını getirmemiz lazım İstanbul’da. Arkasını getirmenin ilk şartı da sahadaki tespitlerle ilgili vatandaşa dönüp çözüm önerilerini anlatmamız. Tek tek bütün sorunları çözmemiz gerekiyor. Bir başka problem otopark ve trafik. Vatandaş kaldırımda yürüyecek yer bulamıyor, araçlar park ediyor geçecek yol yok. Bunlarla ilgili çözüm önerileri bulup vatandaşa sunmamız lazım. Bir diğer konu uyuşturucu. Her ilçede gündeme geliyor bu konu. Daha fazla çalışmamız lazım bu konuyla ilgili. Bir diğer konu ise yeşil alan ve sosyal faaliyet alanı eksikliği. Bunları bir plan dâhilinde takip etmek ve işlemek gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

“'BİZ NE DURUMDAYIZ’ SORUSUNUN CEVABINI GÖRDÜK”

 

Saha çalışması için “Genel Başkanımızın çok önemsediği bir çalışmaydı” diyen Kavuncu, “Sayın Genel Başkanımız her iki tarihteki ziyaretlere dair bütün sorunlar için rapor istedi. Bunları kendisine sunduk. Kendisi Ocak ayından bu yana, 6 ay gibi bir sürede 151 noktada vatandaşlarımıza dokunmuş. Burayı da hassasiyetle takip etti. Bu çalışmanın iki amacı vardı: Vatandaşımıza dokunmak ve Partimizin üst düzey yöneticileriyle teşkilatımızı bir araya getirip o yakınlığı ve tanışma ortamını sağlamak. Bu yüzden ikinci hafta ziyaretlerde sirkülasyon oldu ve birçok Partilimiz birden çok ilçede göründü. Bu açıdan herkes çok memnun ayrıldı. Yarın olası bir erken seçimde durumumuz ne, hangi ilçe kaç kişiyle sahaya çıkıp organizasyon yapabiliyor, bunları da görmüş olduk. Zayıf kaldığımızı htiğimiz alanlarda da daha fazla çalışmamız gerekecek. Bu açıdan ‘biz ne durumdayız’ sorusunun cevabını da görmüş olduk” dedi.

 

Kavuncu’nun konuşmasının ardından ilçe başkanları söz alarak yapılan ziyaretlere ve İstanbul’daki sorunlara dair değerlendirmelerde bulundu.

Kaynak: (neguncel) - ne güncel haber Editör:
Etiketler: İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu,
Yorumlar
Haber Yazılımı