Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 22:28 Bu haber 7277 kez okundu
 
Egeʹdeki Otellere İlgi Yoğun
TURİZM Haberi
Egeʹdeki Otellere İlgi Yoğun

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Ege Bölge Başkanı Tolga Gencer, ˮEge Bölgesiʹndeki otellerin yüzde 70ʹi şimdiden doldu. Sezonda boş yer bulmak neredeyse imkânsız olacak. Bu yıl beklediğimiz rekor turist sayısına emin adımlarla ilerliyoruzˮ dedi.

Ege Bölgesiʹnde kampanyanın daha çok Bodrum, Marmaris ve Kuşadasıʹndaki otellere yansıdığına işaret eden Gencer, ˮEge Bölgesiʹndeki otellerin yüzde 70ʹi şimdiden doldu. Sezonda boş yer bulmak neredeyse imkânsız olacak. Bu yıl beklediğimiz rekor turist sayısına emin adımlarla ilerliyoruzˮ diye konuştu. Erken rezervasyonla artık yerli turistin de ucuza tatil yapabildiğini dile getiren Gencer, bazı firmaların taksit sayını 12 aya kadar yükselterek tüketiciyi rahatlattığını belirtti.

Sezon hakkında da değerlendirmelerde bulunan Gencer, ˮGeleneksel pazarlarımız Rusya ve Almanya yine başı çekiyor. Bunun yanında Avrupa genelinde Türkiyeʹye bir yöneliş görüyoruz. Bu sezon turizm sektörü için çok iyi geçecekˮ ifadelerini kullandı. TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Halil Kalay da 4 aydan bu yana süren kampanyanın çok yoğun geçtiğini söyledi. Türkiyeʹnin yabancı turist hedefinin 50 milyona yükseltildiğini anlatan Kalay, bunun sonucunda otellerin yerli turist kontenjanlarını düşürdüğünü aktardı. Kalay, ˮYazın tatil yapmak isteyen yerli turistimiz için son günler diyebiliriz. Çünkü yurt dışı rezervasyonlarından anladığımız kadarıyla yoğun geçecek sezonda yerli turistimiz yer bulmakta zorlanabilirˮ diye konuştu. Şu ana kadar erken rezervasyonda daha çok Antalyaʹdaki otellerin revaçta olduğuna değinen Kalay, Muğlaʹdaki otellere de yoğun ilgi gösterildiğini dile getirdi. Erken rezervasyon sigortasının kullanıcılara büyük bir güven verdiğini kaydeden Kalay, rezervasyon yaptırdıktan sonra tatile 3 gün kala bile koşulsuz iptal şansının bulunduğunu anımsattı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ege, oteller, yaz, sezon, doluluk, neguncel, ne güncel haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı