Haber Detayı
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 11:09 Bu haber 1219 kez okundu
 
Kerimoğlu Bakırköy Halkını Kandırmaya Devam Ediyor
BELEDİYELER Haberi
Kerimoğlu Bakırköy Halkını Kandırmaya Devam Ediyor

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, 2020 yılında meclis üyelerinden oluşan İmar komisyonu ile birlikte, yıllardır beklenen ve şu zamanda tam gereksinim duyulan kat irtifakı (yani +1 kat) için bir dosya hazırlayıp İstanbul Büyükşehir Belediyesine gönderdi. Tabii sadece Bakırköy Belediyesi göndermedi, birçok Belediye bu konuyla ilgili başvuruda bulundu. Ne var ki diğer belediyelerin proje dosyaları onaylanırken Bakırköy Belediyesinin çalışkan, özverili, iş bilir diye görevi teslim ettiği ekibin hazırladığı dosya onaylanmadı. Peki,  Bakırköy Belediyesinin gönderdiği dosya neden onaylanmadı? Çünkü: mimar meclis üyeleri tarafından 5000 lik plan yerine 1000 lik plan gönderildi ve Dip notlar İBB ye gönderilmedi.  Bugün yarın derken Bakırköy Halkına da bir açıklama yapılmadı.

 

Bundan sonra, Kerimoğlu Bakırköy’ün deprem bölgesinde olduğunu, binaların eski olduğunu, bir an önce Kentsel Dönüşüm ile yedi mahallenin yenilenmesi gerektiğini çeşitli platformlarda dile getirdi. Ancak sadece dile getirdi. Gerçekte amaç Bakırköy’ün sahil şeridinde bulunan mahallelerinde Kentsel Dönüşümün halkın istediği gibi yapılması değil, Yenimahalle, Sakızağacı Mah., Cevizlik Mah., Zeytinlik Mah. başta olmak üzere binaların yıkılmalarını sağladıktan sonra bu bölgeyi oteller bölgesi olarak ilan etmek. Bakırköy’ün bu eski ve güzide mahallerinde pıtrak gibi butik oteller açıldı alelacele. Sonra halka ne söylendi: bu sorunun kendilerinden kaynaklanmadığı, İBB meclisi tarafından siyasi bir manevra olduğu. Sonrasında da Bakırköy’de bir anda ortaya bir platform çıktı: Bakırköy Kentsel Dönüşüm Dayanışma Platformu.  Bu platform halk bir araya gelmiş, Bakırköy belediyesinden ve İBB den istedikleri +1 hakkı almak için imza kampanyası yürütüyor gibi anlatılmıştır. Feyza Özbir de kendini bu platformun sözcüsüyüm diye tanıtmaktadır. Bakırköy meydanında haftanın üç günü imza istemektedirler. Şaşırtıcı başka bir nokta daha var: ‘’ Ben bu işin başındayım, bu proje dosyasını ben hazırladım’’  diyen Meclis üyesi ve imar komisyonunda bulunan mimar Şebnem Yükeb’in söylediği cümle; ‘’ Bakırköy Bld. Bşk. Kerimoğlu bu yaptığımız imza kampanyasına aslında karşı ama biz ona rağmen halkın sesi olmaya çalışıyoruz “diyor. Bu sözlerinden sonra çadırın üzerindeki yazıyı tekrar okuyoruz: “Bu çadır İBB tarafından temin edilmiştir” ve alt kısmında ise şu yazıyor: “Personel ve malzemeler Bakırköy Belediyesi tarafından sağlanmıştır”.

 

El birliği ile Bakırköy halkını kandırmaya devam edip yıllardır oturdukları evleri bir şekilde ellerinden alarak ranta kurban vermek isteyenlere DUR demek gerekir.

Kaynak: Yeni Türk Haber Gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakırköy Belediye Başkanı, Bülent Kerimoğlu,
Yorumlar
Haber Yazılımı