Haber Detayı
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 11:50 Bu haber 2059 kez okundu
 
Unutulmaz Sağlıkçılar Korusu Sertifika Töreni Yapıldı
YAŞAM Haberi
Unutulmaz Sağlıkçılar Korusu Sertifika Töreni Yapıldı

 “Uluslararası Lions 118 T Yönetim Çevresi ‘Topağacı Lions Kulübü” önderliği, Çevre, Alert ve Fotoğraf Yarışması Komitesi işbirliği ve ÇEKÜL Vakfı organizasyonunda, korona virüs pandemisi nedeniyle eşsiz çalışmalarını, insanüstü gayretlerini ve yaşam verme çabalarını unutmayacağımız doktor ve sağlık çalışanlarımızın kıymetli hatıralarının yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla tüm  kulüplerimizin de katılımı ile 2770 ağacın bulunduğu ‘Unutulmaz Sağlıkçılar Korusu’nu oluşturduk. Koru Sertifikamız 16 Mart 2021/ Salı günü İstanbul Tabip Odası’nda gerçekleştirilen bir törenle Türk Tabipler Birliğine armağan edildi.

 

Törende TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Onur Naci Karahancı, İTO Başkanı Prof. Dr. Pınar Saip, İTO Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu, Uluslararası Lions 118 T Uluslararası Direktörü Oya Sebük, Genel Yönetmen Leyla Kıvanç, Topağacı Lions Kulübü Başkanı Benian Kalafatoğlu, Federasyon Başkan Yardımcısı Alp Arkaç, Çevre Komitesi Başkanı Bensen Ünlüoğlu, Yönetim Çevresi Sekreteri Bilge Çelebi, Kadın ve Aile Koordinatörü Sema Yazgan, ile Rıhtım Karaköy Lions Başkanı Özlem Kaya, Ulus Lions Başkanı Ayşe Öney, Eski Beşiktaş Kulübü Başkanı Oya Genç bulundu.

 

Uluslararası Lions 118 T adına konuşan Leyla Kıvanç, Benian Kalafatoğlu ve Oya Sebük pandemi sürecinde fedakârca çalışan sağlık çalışanlarına TTB nezdinde teşekkür ettiklerini, oluşturulan korunun da bu teşekkürün bir ifadesi olduğunu dile getirdiler.

 

TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı da pandemi sürecinde yetkililerin gerekli önlemleri almadığına; TTB ve tabip odalarının, sağlık emekçilerinin taleplerinin görmezden gelindiğine dikkat çekti.

 

Unutulmaz Sağlıkçılar Korusu Hakkında

Çekül Vakfı organizasyonu ile gerçekleştirdiğimiz ‘Unutulmaz Sağlıkçılar Korusu’ ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanlarının Kırklareli, Babaeski, Yeniköy sahasında boy verecektir. Dikimi süren ağaç türleri meşe ve karaçamdır. Korumuz 2770 ağaçtan oluşmaktadır.

Törene katılanlar soldan sağa; Federasyon Başkan Yardımcısı Alp Arkaç, 118T Yön.Çev Sekreteri Bilge Çelebi, Kadın ve Aile Koordinatörü Sema Yazgan, TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Eski Beşiktaş Kulübü Başkanı Oya Genç, 118 T Yön. Çev. Genel Yönetmeni Leyla Kıvanç, İTO Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu, İTO Başkanı Prof. Dr. Pınar Saip, Uluslararası Lions 118 T Uluslararası Direktörü Oya Sebük, Ulus Lions Kulübü Başkanı Ayşe Öney, Topağacı Lions Kulübü Başkanı Benian Kalafatoğlu, Rıhtım Karaköy Lions Başkanı Özlem Kaya ve 118T Yön.Çev. Çevre, Alert ve Fotoğraf Yarışması Komite Başkanı Bensen Ünlüoğlu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Unutulmaz, Sağlıkçılar, Korusu, Sertifika, Töreni, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı